Konference: Kyberbezpečnost 2024 Ostrava

Kdy? Čtvrtek 11. 4. 08:00 - 16:00
Kde? DK Poklad, Matěje Kopeckého 675/21
Cena zdarma
Obsazenost 150/150

Přinášíme vám již 2. ročník úspěšné konference DATASYS Kyberbezpečnost 2024!

V dnešní digitální éře, kde naše společnosti a osobní životy stále více závisí na digitálních technologiích, je nezbytné věnovat maximální pozornost kybernetické bezpečnosti. Tato konference přináší jedinečnou příležitost soustředit se na praktické informace a zkušenosti od předních expertů v oboru. V rámci programu konference můžete očekávat přínosné přednášky, které na praktických příkladech představí aktuální trendy, výzvy a inovativní přístupy v boji proti kybernetickým hrozbám.

Konference je určena maximálně pro dva zástupce jedné společnosti. Zástupci firem nebo jednotlivci poskytující služby v oblasti IT a kybernetické bezpečnosti hradí vstupní poplatek 4 500 Kč + DPH předem převodem na účet.

Jakým tématům se budeme věnovat?

  • Vysvětlíme širokou škálu praktických kroků, jak zvýšit odolnost vaší společnosti.

  • Aktuální novinky z přípravy legislativy k NIS2.

  • Umělá inteligence v boji proti kybernetickým hrozbám.

  • Kybernetická bezpečnost v IT a OT sítích.

Kdo bude přednášet?

Radim Pracuch Linked In
DATASYS, Obchodní ředitel

Kybernetická bezpečnost je boj, zvládnete ho sami?

IT bezpečnost není pouze o pořizování drahých technologií, ale především o lidech a procesech. Poradíme vám, jak začít s ochranou vaší společnosti v souladu s evropskou směrnicí NIS2, ale také třeba to, jak zvýšit odolnost vašich zaměstnanců. Navíc tak, abyste nezruinovali svůj rozpočet.

Pavel Štros LinkedIn
DATASYS, Technický ředitel

Krizové informační centrum aneb chytré poplachy

Jak zajistit včasnou informovanost a spolehlivou reakci i v situacích, kdy většina lidí panikaří? Stiskni tlačítko a nech to na KIC! Zašle zprávu zaměstnancům v budově, přivolá ostrahu, svolá vedoucí pracovníky … aplikací je nespočet.

Eva Jokes LinkedIn
Digiskills, Lektorka digitálních dovedností

AI v akci: od businessu k osobním výzvám

Zjistěte, jak AI, včetně ChatGPT, může ušetřit hodiny vašeho času týdně. Představíme si konkrétní příklady z každodenní praxe, které vám ukážou, jak efektivně využívat tyto nástroje ve vaší práci i osobním životě.

Lukáš Babčický LinkedIn
COMGUARD, Account & Vendor Manager

Miskonfigurace jako Achillova pata kybernetické bezpečnosti

Věnujete oblasti konfiguračních zranitelností dostatek pozornosti? Útočníci ano, jejich zneužití je na pozadí až 80 % úspěšných útoků. Zjistěte, jak vám v této oblasti pomůže automatizovaný hardening.

Ondřej Hubálek LinkedIn
GREYCORTEX, Cyber Security Presales Engineer

Skutečně víte, co se děje ve vaší síti?

Viditelnost má zásadní dopad na provozní a kybernetickou bezpečnost IT i OT sítí. Nahlédneme do nástroje GREYCORTEX Mendel a ukážeme si, proč by měl být součástí vaší XDR platformy či uceleného kyberneticko-bezpečnostního ekosystému.

Martin Beran LinkedIn
VEEAM, Senior System Engineer

Obnovitelnost – to je oč tu běží!

Spolehlivá, předvídatelná, rychlá, malwarů-prostá a univerzální. Obnovitelnost je to, proč tu zálohu potřebujete. Jak snadné! A teď si pojďme říct, jak jí dosáhnout.

Aleš Špidla LinkedIn
Vysoká škola CEVRO, Pedagog

Kam nás posouvá nová legislativa kybernetické a informační bezpečnosti … do nebíčka nebo do peklíčka?

V čem je legislativní posun v oblasti kybernetické a informační bezpečnosti pozitivní a proč se některé skupiny subjektů zoufale brání a chtějí zachovat tradiční status quo. Tedy bez povinností. A proč je to nakonec bude bolet.

Štěpán Bínek LinkedIn
Konzultant kybernetické ochrany pro MSP, ZEBRA SYSTEMS

Jak vyřešit kontinuitu provozu v návaznosti na bezpečnostní incidenty

Zvládnutí kontinuity podnikání v důsledku bezpečnostních incidentů. Objevte účinné strategie a technologie, které Vám umožní hladce reagovat na bezpečnostními incidenty.

Michal Motyčka LinkedIn
Business Unit Manager, ALEF DISTRIBUTION CZ

Klíč ke skutečně funkční, bezpečné a uživateli oblíbené aplikaci?

Zabezpečit aplikaci jde ruku v ruce s uživatelskou přívětivostí, rychlostí odezvy a celkovou dostupností. Máme řešení, jak se bránit útokům, neztratit data, ale zároveň neomezovat uživatele dalšími nepříjemnými výzvami spojenými s přístupem do jejich oblíbené aplikace – té Vaší.

Roman Zavadil LinkedIn
Account Executive, WHALEBONE

4 typy útoků obcházející standardní security stack

Připravte se na 4 populární strategie využívající slepá místa v obranném perimetru firem a institucí. Vybrali jsme je na základě reálných hrozeb, kterým čelí naši klienti, a rozšířených útoků v posledním roce.

Vladěna Sasková
Referent bezpečnosti státu, NÚKIB

Nový zákon o kybernetické bezpečnosti: Novinky a aktuální stav

Nový zákon o kybernetické bezpečnosti přinese velké změny v oblasti řízení kyberbezpečnosti tisíců organizací působících v ČR. Prezentace představí aktuální stav přijímání zákona, chystané změny a doporučení, jak se na novinky připravit.

Martin Osoba
Jednatel společnosti, KODYSOFT

Digitalizace a automatizace procesů společnosti v praxi

Ukážeme vám, jak můžete využít digitalizaci, AI a automatizaci na běžných agendách jako je zpracování přijatých dokladů nebo evidence smluv. Upozorníme vás na rizika digitalizace a předvedeme jak jim efektivně čelit.

Michal Haas | Vítězslav Šnorich LinkedIn LinkedIn
Channel Business Development | Presales Engineer, ESET

Are you still alone?

Způsobů kompromitace je pár, jejich zneužití je však pestré. Velmi často ale vede ke stejnému závěru, a to je útočník v síti.
Jsou tyto opakující se situace řešitelné? Jak jim předcházet a když už nastanou, je to opravdu prohraný boj?

David Matějů LinkedIn
Senior Cybersecurity Consultant, MBCOM Technologies

Cestou nulové důvěry k vyšší bezpečnosti

Nestačíte flexibilně a bezpečně zpřístupňovat vaše služby a aplikace uživatelům, a k tomu plnit požadavky zákonů a regulací? Na bázi politiky „Zero Trust“ vám předvedeme, jak tyto problémy hravě vyřešíte.

Petr Zahálka LinkedIn
Security Business Development Manager, TD SYNNEX

Automatizace v kybernetické bezpečnosti: Využití AI pro obranu v digitálním věku

V dnešní době, kdy je kybernetická bezpečnost neustále vystavena novým hrozbám a výzvám, je automatizace stále důležitější. Tato přednáška se zaměří na roli umělé inteligence (AI) ve vývoji a implementaci automatizovaných obranných systémů v kyberprostoru. Prozkoumáme, jak AI transformuje tradiční přístupy k bezpečnosti, od detekce hrozeb po reakci na incidenty, a jak tato technologie pomáhá organizacím lépe se přizpůsobit a reagovat na rychle se měnící kybernetické prostředí.

Partneři konference

 

 

 

 

Chci se zúčastnit

Útoků přibývá, trendy se mění, zabezpečení je naprostou nutností každé společnosti. Zúčastněte se události, která vám během jednoho pracovního dne nastíní, jak se chránit (nejen) v průběhu celého roku. Naše jméno a téměř 30 let zkušeností v oboru je zárukou, že to bude stát za to! 

Ing. Radek Fujak

+420 730 166 709
fujak@datasys.cz