Když je oprava porouchaného IT radost – DATASYS ITaaS

Když je oprava porouchaného IT radost – DATASYS ITaaS

IT as a Service, jedno z oddělení naší společnosti, které nám dělá dobré jméno. Čím? Skvěle odváděnou prací. Reference mluví za nás. Co servis výpočetní techniky v našem podání znamená a jak probíhá?

,,Před 3 týdny jsem cestoval v zahraničí a můj notebook DELL vykazoval známky poruchy nabíjení. Problém jsem nahlásil na firemní helpdesk a požádal o urgentní řešení. Do Prahy jsem se vracel večer a hned následující ráno mne kontaktoval servisní technik DATASYS s nabídkou servisního zásahu. Do 2 hodin přijel do mého bydliště (30 km od Prahy) a vše okamžitě perfektně vyřešil. Takto si představuji zákaznickou podporu!”  Tuto referenci jsme dostali od Dalibora Šidla, viceprezidenta mezinárodní datové korporace IDC a není svého druhu první.

Co děláme?

Poskytujeme spolehlivou hotline v režimu 24×7. Jsme dostupní na telefonu, e-mailu i Skypu. Předmětem naší služby je péče o hardware i software. U hardwaru řešíme kompletní záruční i pozáruční servis a dále pak instalace, profylaxe, upgrady, záchranu dat či ekologickou likvidaci. Pokud jde o software, většina naší činnosti se týká kontrol a úprav operačních systémů nebo jejich instalace. Kromě toho nabízíme také balíčky služeb na operativní leasing – prodej hardwaru se servisními službami pro malé a střední firmy, a dále outsourcing IT pro velké společnosti.

Není servis jako servis

,,Servisu IT se věnujeme již 14 let a tak už o něm víme své. Servisních poskytovatelů pro IT je na českém trhu mnoho, my se však můžeme chlubit proaktivním přístupem a spokojenými zákazníky. Specializujeme se hlavně na zařízení Dell, Xerox a Huawei, ale umíme si poradit i se zařízeními HP, Fujitsu, Lenovo, Hal či IBM. Mezi naše klienty patří především střední a velké firmy, občas ale pomáháme i jednotlivcům,” říká vedoucí našeho servisního oddělení.

Jak naše servisní zásahy vypadají?

Chceme-li celý proces sumarizovat, můžeme ho shrnout do 3 bodů:

  • Kontakt ze strany klienta – Většinu požadavků nám naši stálí zákazníci předávají prostřednictvím helpdesk systému, případně telefonicky nebo e-mailem.
  • Vyhodnocení situace – Pracovník našeho helpdesku provede tzv. troubleshooting (zjištění problému) a následně zákazníkovi sdělí postup řešení. Při diagnostice hardwarové závady je nezbytné objednat náhradní díl, který je zaslán na nejbližší servisní středisko DATASYS – v ČR jich máme 8, na Slovensku 3.
  • Řešení problému – Čas řešení problému je podmíněn SLA (Service Level Agreement), s nímž bylo zařízení zakoupeno. Většina našich SLA je v režimu NBD – Next Business Day, a oprava je tedy provedena do druhého pracovního dne. U serverů a storage je většina SLA v režimu 24x7x4. To znamená, že technik i náhradní díl musí být u zákazníka do 4 hodin od nahlášení – ve dne v noci.

 

Servisní střediska všem na dosah

Sídlo DATASYS je sice v Praze, z jednoho místa však všechny servisní potřeby obsloužit nemůžeme. Proto využíváme servisní centra, která jsou v Liberci, Hradci Králové, Olomouci, Valašském Meziříčí, Brně, Českých Budějovicích a v Plzni. Na Slovensku potom v Bratislavě, Ružomberku a v Košicích. Pro vaše zařízení rádi přijedeme a pomůžeme vám způsobem, který je pro vás samotné nejlepší. Díky dobrému pokrytí a osobnímu přístupu každý rok stoupá počet našich servisních zásahů. V roce 2017 jich bylo necelých 40 000 a z toho 14 000 přímo u zákazníka!

Nezapomeňte – jsme tu pro vás 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce!

A abychom se nezapomněli ještě více pochlubit, tady jsou další reference:

Reference

Reference

Děkujeme vám za ně, každá pozitivní reference nám dává vědět, že děláme smysluplnou práci! 🙂