Zabbix 7.0 LTS: Oceníte jeho výkon a škálovatelnost

Zabbix 7.0 LTS: Oceníte jeho výkon a škálovatelnost

Společnost Zabbix LLC uvádí na trh svou nejnovější verzi LTS – Zabbix 7.0, která je navržena tak, aby přinesla vyšší výkon a lepší škálovatelnost. Tato verze přináší celou řadu nových funkcí a vylepšení, včetně syntetického monitorování webových stránek koncových uživatelů, vysoké dostupnosti a vyrovnávání zátěže Zabbix proxy serveru, významných vylepšení výkonu a škálovatelnosti, nativní podpory vícefaktorové autentizace (MFA), nových způsobů vizualizace dat a mnoho dalšího.

My v DATASYS vám coby certifikovaný partner Zabbixu nabízíme odborné poradenství, implementaci a technickou podporu u tohoto softwaru. Díky tomu můžete využít všechny výhody tohoto nástroje a zároveň mít jistotu, že vám bude k dispozici kvalifikovaná pomoc v případě potřeby. A teď se už pojďme na tato vylepšení podívat!

Syntetické monitorování webu koncových uživatelů 

Uživatelé nyní mohou monitorovat webové stránky a aplikace definováním flexibilních vícekrokových scénářů založených na prohlížeči. Verze 7.0 LTS také umožňuje snadno pořizovat snímky obrazovky aktuálního stavu webu, shromažďovat a vizualizovat metriky výkonu a dostupnosti webu, získávat, monitorovat a analyzovat data webových aplikací a přijímat upozornění týkající se všech zjištěných problémů.  

Vysoká dostupnost a vyrovnávání zátěže proxy serveru Zabbix 

Zabbix 7.0 LTS usnadňuje škálování prostředí Zabbix a zajišťuje 100% dostupnost díky automatickému vyvažování zátěže proxy serverů a funkcím vysoké dostupnosti, včetně možnosti přiřazovat hostitele do skupin proxy serverů s vyvažováním zátěže a plynule škálovat prostředí Zabbix nasazením dalších proxy serverů.

Rychlejší a efektivnější proxy servery Zabbix 

Zabbix proxy nyní plně podporuje ukládání dat v paměti pro shromážděné metriky. Uživatelé si mohou vybrat z diskových, paměťových a hybridních režimů vyrovnávací paměti proxy, které jsou ideální pro vestavěný hardware. Paměťový režim navíc umožňuje podporu případů použití edge computingu. Uživatelé mohou očekávat 10-100× vyšší výkon proxy serveru přepnutím do paměťového nebo hybridního režimu v závislosti na přiděleném hardwaru.

Lepší rychlost sběru dat a škálovatelnost 

Synchronní procesy pollerů byly nahrazeny asynchronními pollery, což výrazně zlepšuje rychlost a škálovatelnost dotazování metrik, zejména u agentů, SNMP a kontrol HTTP. Další metrika může být nyní dotazována před čekáním na odpověď od dříve požadované metriky a na jeden proces polleru lze nyní podporovat až 1 000 souběžných kontrol.

Centralizované řízení časových limitů sběru dat 

Centralizované řízení časových limitů sběru dat umožňuje lepší podporu metrik a vlastních kontrol, přičemž časové intervaly sběru dat jsou delší. Časové limity sběru dat lze definovat pro jednotlivé typy položek a nadefinovat pro jednotlivé proxy nebo na úrovni jednotlivých položek. Timeouty jsou nyní navíc plně konfigurovatelné v grafickém uživatelském rozhraní Zabbix nebo prostřednictvím rozhraní Zabbix API.

Nové způsoby vizualizace dat  

Byla představena řada nových widgetů ovládacího panelu, které jsou navrženy tak, aby poskytovaly komplexnější přehled o sledovaných metrikách a infrastruktuře. Některé z představených widgetů zahrnují: 

  • Honeycomb
  •  Gauge
  • Koláčový graf
  • Nejdůležitější spouštěče
  • Navigátory položek a hostitelů 

Dynamická navigace widgetů na přístrojové desce 

Pro widgety panelu byl také zaveden nový komunikační rámec, který umožňuje komunikaci mezi widgety, umožňuje widgetu sloužit jako zdroj dat pro jiné widgety a dynamicky aktualizovat informace zobrazené ve widgetu panelu na základě zdroje dat.

Podpora vícefaktorového ověřování na podnikové úrovni

Podpora vícefaktorového ověřování ve výchozím stavu umožňuje zabezpečení podnikové úrovně a větší flexibilitu při konfiguraci metod ověřování uživatelů. Mezi podporované poskytovatele vícefaktorového ověřování patří časové jednorázové heslo (TOTP) a univerzální ověřování Duo Prompt.

Výhody pro vás 

Pavel Štros, technický ředitel DATASYS, zdůrazňuje, že Zabbix je mezi zákazníky oblíbený díky své flexibilitě, přizpůsobivosti a příznivému poměru ceny a výkonu. Náš produkt ELISA Security Manager, který umožňuje rychlou identifikaci a analýzu bezpečnostních incidentů, jej má také integrovaný.

Obrátit se můžete přímo na našeho obchodního ředitele Radima Pracucha. Zavolejte na +420 724 065 027 nebo napište na pracuch@datasys.cz a zjistěte, jak DATASYS může pomoci zabezpečit právě vaši organizaci.