Whalebone – výborný český nástroj pro detekci a eliminaci malwaru v síti

Whalebone – výborný český nástroj pro detekci a eliminaci malwaru v síti

Ochrana na úrovni DNS překladu je stěžejním bodem zabezpečení sítí proti malware a zneužití zařízení. Řešení Whalebone od českých vývojářů chrání vaše sítě proti malware v každé fázi jejich životního cyklu.

CO DĚLÁ MALWARE?

 • Infekce
  Počítač je obvykle nakažen skrze podvrženou přílohu v e-mailu, která malware stáhne, nebo skrze nahackované webové stránky.
 • Komunikace s C&C centrem
  Aktivní malware kontaktuje své řídící centrum, aby získal instrukce jak dále postupovat a zasílat i informace o napadeném stroji.
 • Aktivita Na základě obdržených instrukcí začne malware se svou aktivitou. Tou je šifrování dat, rozesílání spamu, DDoS útoky, hackování webových stránek apod.

JAK TO FUNGUJE?

 • Místo svých překladačů využijete Whalebone DNS překladače. Cloudové, lokální nebo oba typy nakombinujete podle potřeby.
 • Whalebone skrze jeden z více mechanismů detekce rozpozná hrozbu a upozorní na ni v uživatelském portálu.
 • Na základě konfigurace může Whalebone provoz zablokovat nebo přesměrovat na informační webovou stránku, takže malware vůbec nedokáže kontaktovat server provozovaný hackery.
 • Pro detekci anomálií a vyšetření případných incidentů je k dispozici i kompletní audit DNS provozu.

DNS

Kontrola na úrovni DNS překladu přináší okamžitý efekt za nízkou cenu. Kromě detekce umožňuje DNS filtraci i přímočarou a transparentní blokaci závadného provozu.

Nasazení kontroly DNS provozu může proběhnout do různých částí podnikové sítě postupně. Není třeba nahrazovat stávající DNS servery a přímo DNS protokol zvládne ošetřit případné problémy s dostupností nově přidaných Whalebone překladačů.

CLOUDOVÝ vs. LOKÁLNÍ SERVER

Nabídka cloudového resolveru je vhodná pro případy, kdy je cílem blokovat plošně hrozby v celé síti a získat přehled o celkovém DNS provozu. Lokální překladač poskytuje viditelnost až na koncové IP adresy a umožňuje tak identifikovat konkrétní ohrožené stroje.

Obě možnosti je možné v rámci jednoho účtu kombinovat a některé sítě obsluhovat lokálním resolverem, zatímco sítě bez vlastní infrastruktury chránit překladačem cloudovým.

DOSTUPNOST

Cloudové Whalebone DNS překladače jsou provozovány ve více zcela nezávislých datových centrech napříč Evropou. Každé z datacenter garantuje 99,95% úroveň dostupnosti služeb.

Cloudové i lokální překladače jsou navrženy tak, aby samostatný DNS překlad byl zcela nezávislý na fungování ostatních systémů Whalebone.

KLÍČOVÉ VLASTNOSTI WHALEBONE

 • Snadné nasazení – nakonfigurovat se musí pouze DNS překladače
 • Vysoká dostupnost – kombinuje více nezávislých datacenter
 • Nezávislost na platformě – nevyžaduje instalaci žádného softwaru, takže funguje se všemi zařízením bez rozdílu

Chraňte vaši síť, aniž byste ladili konfiguraci či instalovali software!
Rádi vám pomůžeme!