Konference: Kyberbezpečnost 2023 – prakticky, funkčně, legislativně správně

Kdy? Středa 19. 4. 07:30 - 17:00
Kde? DK Poklad, Matěje Kopeckého 675/21, Ostrava
Cena Zdarma
Obsazenost 120/120

Nezmeškejte příležitost zlepšit své znalosti v oblasti kyberbezpečnosti a posílit ochranu vaší firmy před kybernetickými hrozbami. Přijměte pozvání na naši konferenci!  

Věříme, že půjde o zajímavé a inspirativní setkání, kde se s vámi podělíme o naše know how a představíme vám zajímavá řešení a jejich přínosy, které budete moci ihned uplatnit při zajišťování bezpečnosti vaší organizace. Jako bonus navíc také navážeme osobní kontakty. 

Vzhledem k velkému zájmu účastníků se včas registrujte na odkazu níže.

Vstup pro zástupce výrobních a obslužných firem, měst, krajů a jejich organizací, subjektů kritické infrastruktury, výzkumných organizací, vysokých škol a bezpečnostních složek zdarma. Zástupci firem v oblasti IT a kybernetické bezpečnosti hradí vstupní poplatek 4 500 Kč + DPH předem převodem na účet.

Jaká témata budeme probírat? 

  • Širokou škálu praktických kroků, jak zvýšit odolnost vaší společnosti.

  • Řešení akutního nedostatku specialistů na kyberbezpečnost.

  • Aktuální novinky z přípravy legislativy k NIS2.

  • Příklady, jak k bezpečnosti přistupují jinde.

  • Ochranu sítě od perimetru až ke koncovému bodu.

  • Problematiku zajišťování dohledu nad administrátory.

Zabezpečení dodavatelského řetězce

Kdo bude přednášet?

7:30 - 8:20
Registrace + snídaně
8:20 - 8:30
Úvodní slovo organizátora
8:30 - 9:00 Radim Pracuch LinkedIn
DATASYS, Key Account Manager

Kybernetická bezpečnost je boj, zvládnete ho sami?

IT bezpečnost není pouze o pořizování drahých technologií, ale především o lidech a procesech. Znáte slabiny a rizika své organizace? Poradíme vám, jak začít s ochranou vaší společnosti, ale také třeba to, jak zvýšit odolnost vašich zaměstnanců. Navíc tak, abyste nezruinovali svůj rozpočet.

9:00 - 9:30 Petr Kunstát Linked In
THALES, IT Security Presales CEE

Nejvyšší stupeň ochrany dat pomocí kryptografických modulů

Provoz IT lokálně nebo v cloudu vždy přináší otázku ochrany dat. Základním kamenem důvěry je kryptografický modul HSM ve spojení s centrální správou klíčů. Představíme vám typické příklady nasazení a nové trendy v oblasti kybernetické bezpečnosti. Thales se kryptografickým řešením věnuje přes dvě dekády.

9:30 - 10:10 Martin Votava LinkedIn
COMGUARD, Sales Director

Jak chránit síť od perimetru až ke koncovému bodu a zajistit dohled nad administrátory

Při výběru řešení PAM již nemusíte volit mezi robustností a snadným nasazením. Seznámíme vás s komplexním zabezpečením sítě a uživatelů pomocí bezpečnostních technologií společností Sophos a Wallix. 

10:10 - 10:30
Přestávka s občerstvením
10:30 - 11:00 Milan Štěpánek Linked In
PROGRESS FLOWMON, Presales Engineer

Máte incident! Víte o tom vůbec a dokážete jej identifikovat?

Monitorování a analýza síťového provozu jsou nezbytné k posílení kybernetické bezpečnosti bez ohledu na to, zda je vaše infrastruktura v privátním data centru nebo v prostředí veřejného cloudu. Prakticky vám ukážeme, jak je možné monitorovat incidenty a konsolidovat data o provozu sítě v jednotném prostředí i to, jak to zjednoduší oznamovací povinnost.

11:00 - 11:30 David Průša LinkedIn
DELL TECHNOLOGIES, System Engineer

Ochrana kritických dat před kybernetickými útoky

Jak chránit vaše kritická data a hlavně – jak je rychle a garantovaně obnovit v případě úspěšného kybernetického útoku? Představíme vám koncept bezpečného izolovaného prostředí, Trezoru pro vaše kritická data. Představíme také kontrolu jejich čistoty pro úspěšnou a rychlou obnovu.

11:30 - 12:00 Eva Golombková, Jan Vaněk, Radim Pracuch Linked In
VISITECH

Využití SECURITY OPERATIONS CENTER (SOC) v praxi

Jedna z možností zajištění kybernetické bezpečnosti formou služby je využití bezpečnostního dohledového centra. Ukážeme Vám, proč je důležité, aby vaše organizace využívala těchto služeb SOC, přestože již máte implementována opatření kybernetické obrany a jaké jsou přínosy této služby v praxi.

12:00 - 12:40 Jan Romportl Linked In
AI Consultant

Budoucnost umělé inteligence i jejího zneužití

V přednášce představíme aktuální stav AI včetně překotného vývoje, ke kterému došlo loni. Ukážeme si, proč jsou tak zásadní nové obrovské jazykové modely typu GPT. Zatímco většina AI přednášek se zaměřuje na perspektivy využití AI, my se podíváme na možnosti jejího zneužití.

12:40 - 13:20
Oběd
13:20 - 13:50 Petr Lasek Linked In
RADWARE, Sales Engineer

Jak chránit web snadno a rychle

Z pohledu statistiky se nejvíce kybernetických útoku zaměřuje na webové stránky. Web může být cílem útoků nebo jen jedním z kroků směrující např. ke zcizení dat. Řekneme si, jaké typy útoků na weby probíhají, jak se před riziky chránit i na co pamatovat při výběru efektivní ochrany.

13:50 - 14:20 Martin Švéda LinkedIn
NÚKIB, vedoucí oddělení regulace soukromého sektoru

Nová směrnice EU o kybernetické bezpečnosti „NIS2“

Přiblížíme, jaké změny nová směrnice o kybernetické bezpečnosti přinese. Zároveň vysvětlíme, koho se NIS2 bude dotýkat a jaké nové požadavky na české firmy přináší.

14:20 - 14:50 Adam Římský LinkedIn
FORTINET, System Engineer

Fortinet Security Fabric

Přiblížíme vám jednotný a integrovaný management pro správu bezpečnosti a infrastruktury. V rámci Fortinet Security Fabricu. totiž řešíte bezpečnost z jednoho místa, a integrujete další bezpečnostní nástroje pro co nejvyšší zabezpečení a automatizaci správy sítě z jednoho místa.

14:50 - 15:20 Aleš Hok Linked In
ZEBRA SYSTEMS, Sales Director

Business Continuity aneb konec neplánových výpadků IT

V přednášce prozradíme, jak složité a náročné je zkrátit RTO (Recovery Time Objective) kritických systémů z dnů či hodin na jednotky minut. Podíváme se také na rozdíly mezi tradičním řešením Disaster Recovery a cloudovým Disaster Recovery formou služby.

15:20 - 15:40
Přestávka s občerstvením
15:40 - 16:10 Pavel Mixán Linked In
DNS, Technical Consultant

Pentera – Etický hacker jako software

Začínáme tam, kde skenery zranitelností končí.
Pentera: Platforma zajišťující reálnou security validaci.Nasazení. Licencování. Proof of Values.

16:10 - 16:30 Vladimír Lazecký Linked In
VIAVIS a.s., CEO

OSINT jako nedílná součást kyberbezpečnosti

Většina útoků, se kterými jsme se setkali, byla způsobena tím, že jejich oběti do Kyber prostoru komunikovaly své zranitelnosti. Útočníci využili OSINT k jejich vytipování. Je důležité vědět, jaké informace o sobě v kyber prostoru poskytujete. V prezentaci budou ukázány využívané techniky.

16:30 - 16:50 Aleš Špidla Linked In
Prezident Českého institutu manažerů informační bezpečnosti

Proč si musíme v kybernetické bezpečnosti přestat už konečně lhát

Končí doba, kdy za to nikdo nemůže. Konečně je jednoznačně v zákoně ukotvena zodpovědnost veden instituce za kybernetickou a informační bezpečnost. A to je dobře. O tom jak minimalizovat rizika z tohoto faktu plynoucí, se dozvíte z přednášky.

16:50 - 17:20
Tombola

Partneři konference

 

 

Registrace

Jakékoliv dotazy rádo zodpoví naše oddělení Marketingu. Útoků přibývá, trendy se mění, zabezpečení je naprostou nutností každé společnosti. Zúčastněte se události, která vám během jednoho pracovního dne nastíní, jak se chránit (nejen) v průběhu celého roku. Naše jméno a téměř 30 let zkušeností v oboru je zárukou, že to bude stát za to!  

Ing. Martina Franclová

Marketing

+420 776 278 331
franclova@datasys.cz
    Pole označená hvězdičkou jsou povinná.