Spolupráci na dálku zvládnete s Microsoft Teams. Je bez poplatků a my vám zdarma pomůžeme s instalací

Spolupráci na dálku zvládnete s Microsoft Teams. Je bez poplatků a my vám zdarma pomůžeme s instalací

Svět nyní plyne nestandardním tempem. Mnoho podniků zavřelo své brány a společně se svými zaměstnanci řeší, jak situaci ustát. Spolupráce na dálku je u mnoha z nich jedním ze základních kamenů úspěchu.

Systémový nástroj pro efektivní spolupráci více lidí současně však mnoho firem postrádá. Právě těm, stejně jako jiným skupinám osob, které z jakýchkoliv důvodů potřebují trávit čas v on-line prostoru vzájemnou komunikací, doporučujeme MS Teams, který je teď navíc i v rozšířené verzi zcela zdarma.

  • Součást Office 365 –  Produkty Microsoft zná každý uživatel výpočetní techniky. Legendární balík Office a jeho Word, Excell a další součásti jsou stále nejvíce využívanými prostředky záznamu myšlenek, porad i vzájemné komunikace. Produkt Teams, který je standardní součástí Office 365, posouvá dorozumívání na novou úroveň. Jak název produktu napovídá, je určen k týmové spolupráci. Kromě chatování, videohovorů, vzájemného sdílení dokumentů a možnosti úprav nabízí další pokročilé funkce. Právě teď, v době kdy musí být většina z nás doma, jsou jeho funkce k nezaplacení a přitom zdarma i pro ty, kteří Office 365 nevyužívají.
  • Příspěvek Microsoftu k řešení situace s koronavirem –  Šíření COVID-19 ovlivňuje lidi a země po celém světě. Pracovní týmy se uchylují k tzv. home officům a tento trend bude v rámci zvýšení zdraví a bezpečnosti všech zaměstnanců, zákazníků, partnerů a komunit jistě přibývat i v oblastech, kde tomu doposud nebyli zvyklí. Microsoft samotný vnímá svůj nástroj jako příspěvek k ochraně veřejného zdraví a minimalizaci rizika nákazy a přenosu nemoci. Lidé využívající Teams mohou být se svými kolegy i v době, kdy musí pracovat odděleně.
  • Funkce, které vás při práci z domu podrží –  Bezplatná verze poskytuje neomezený chat, vestavěné skupinové a dvoustranné audio nebo video hovory až pro 250 osob, 10 GB úložiště pro tým a 2 GB osobního úložiště pro každého z uživatelů. Spolupráce v reálném čase je podpořena možností sdílení obrazovky a také prostřednictvím webových aplikací Office, včetně Word, Excel, PowerPoint a OneNote. Bezplatná verze není omezena časem ani počtem spolupracujících uživatelů. Placené verze obsahují nadstavbové funkce pro správu uživatelů a užívání služby a pokročilé zabezpečení (šifrování uložených i přenášených dat je však samozřejmé i u free verze).
  • Pomáhá stovkám firem a pomůže i u vás –  Naše firma využívala dlouhý čas Slack a jeho přívětivé prostředí. Brzy nám však svými funkcemi nestačil, a my se proto s celou firmu přesunuli do prostředí Teams, které je plně kompatibilní s našimi potřebami. Doporučujeme ho všem klientům a jsme jeho velkými podporovateli.

Nastavit v jeho prostředí vše důležité však může být pro menší firmu matoucí. Jsme tady ale my v tomto náročném období vám rádi nezištně pomůžeme. Produkt vám nainstalujeme, zkonzultujeme s vámi možnosti jeho užívání a dále pomůžeme, aby se vám z domova pracovalo co nejvíce pohodlně. Kontaktujte nás, jsme tu pro všechny a chceme pomoci. Náš kolega Olda Zátopek je pro tuto záležitost dostupný na e-mailu zatopek@datays.cz.