Sbírka výpočetní techniky pro Ukrajinu

Sbírka výpočetní techniky pro Ukrajinu

Ukrajina čelí největšímu válečnému konfliktu od dob 2. světové války. Potřebné je vše – léky, přikrývky, potraviny, ale i to, co je pro moderního člověka nepostradatelné – výpočetní technika. Společně s TechResistance, Česko.Digital a dalšími partnery proto pořádáme sbírku notebooků, tabletů, mobilních telefonů a jiných elektronických předmětů, které mohou pomoci.

Telefony a počítače potřebujeme ke svému životu téměř všichni. Umožňují nám zůstávat ve spojení se světem, mít aktuální zprávy, komunikovat. Realitu si bez nich umíme jen těžko představit. Sbírek se nyní pořádá nespočet a my jsme vděční za vlnu solidarity, která českou společnost nyní opět spojuje dohromady.  

My sami jsme se rozhodli pomoci, jak nejlépe umíme – sbíráme a servisujeme techniku, která již brzy v 1. várce poputuje na Ukrajinu, do míst, kde bude nejvíce potřebná. 

Máte doma či ve firmě nepotřebnou výpočetní techniku? Přidejte se

Víme, že podobný apel už tu byl, když se sbírali počítače pro děti, které neměly na čem zvládat distanční výuku. Tentokrát je to ale jiné – potřebné jsou samozřejmě notebooky, ale hlavně powerbanky, telefony a nabíječky, zkrátka mobilní zařízení.  

Možná máte nějakou starou elektroniku doma nebo ve vaší organizaci. Postaráme se o její servis, uvedení do provozu, vyčištění, nahrajeme aktuální licence a v případě potřeby zařídíme i odpis z vašeho majetku. 

Co sbíráme:

Powerbanky, notebooky, tablety, mobilní telefony, nabíječky, případně jinou elektroniku.  

Kde jsou sběrná místa:

Na pobočce DATASYS v Praze – Jeseniova 2829/20 130 00 Praha 3 (možno zasílat na tuto adresu nebo zanést osobně. Jsme zde každý všední den od 9 do 17:00) 

Obchodní centrum Westfield Chodov – 1. patro v „Pomoc Ukrajině“ (bývalá Tečka) můžete odevzdat 9:00–21:00 

Obchodní centrum Černý Most – 1. patro v „Pomoc Ukrajině“ (bývalá Tečka) můžete odevzdat 9:00–21:00 

WorkLounge SmíchovPlzeňská 155/113, Praha 5, můžete odevzdat na recepci každý všední den 9:00–17:00 

Runecast Solutions – Milady Horákové 13, Brno – 3. patro v kancelářích Runecast každý všední den 9:00–17:00 

Kontakt pro více informací

Martina Horáčková 

Mobil: +420 776 278 331 

E-mail: horackova@datasys.cz