Podporujeme žákovskou soutěž Business talent 

Podporujeme žákovskou soutěž Business talent 

Vymysli, vyrob, ukaž se! Právě to je motto talentové soutěže pro osmáky a deváťáky ze základních škol Libereckého kraje, kterou jako partneři podporujeme.

 

Holky a kluci si vyzkouší, jak to chodí v podnikání 

Soutěž si klade za cíl předat dětem pozitivní emoci z moderních technologií otevřené dílny iQFABLAB a kreativní práce hlavou i rukama. Během jednoho dne je toho spousta čeká – projdou tvorbou podnikatelského plánu a osahají si hrubou dílnu i technologie, jenž produkty vytvářejí.  

Teorie přenášená do života  

Soutěž chce žákům zprostředkovat první kontakt s tématem inovativního podnikání v kombinaci s moderní technikou. Poskytne jim vedení odborných lektorů z praxe (zasvětí je do marketingu, a technické přípravy výroby). Kdo ví, možná některé z dětí právě díky této soutěži odhalí své skryté talenty, které pak promítnou do výběru střední školy.  

Bez výher by to nebyla soutěž 

Do soutěže se zapojilo 8 základních škol se čtyřčlennými týmy. Ty se zprvu utkaly v rámci své školy. Každá ze škol pak svůj nejsilnější tým pošle do finálního kola, jež proběhne v prosinci, a odborná porota v něm na základě odevzdaných prezentací vybere absolutního vítěze. Ve hře jsou prima ceny – 3D tiskárna Průša, stavebnice Merkur, nocování v iQPlanetáriu či návštěva iQLANDIE. Pozornost vítězům věnujeme i my. Odměny nejlepším týmům pojede předat naše generální ředitelka Martina Ungrová.  

Více o soutěži se můžete dozvědět zde. My z mladých talentů máme už teď velkou radost!