Pavel Štros a další experti na kyberbezpečnost diskutovali v debatě HN

Pavel Štros a další experti na kyberbezpečnost diskutovali v debatě HN

Náš CTO a také team leader oddělení Bezpečnosti a Infrastruktury, Pavel Štros, byl přizván ke Kulatému stolu Hospodářských novin, kde s dalšími odborníky probral aktuální stav české kyberbezpečnosti, potenciální rizika i druhy obrany.

 

Setkání plné přínosných informací nejen pro vlastníky firem

Hackerství je dnes vážný a velký byznys. Dotknout se může všech – v hledáčku kriminálních skupin bývají nejen státní instituce a nadnárodní korporace, ale také malé a střední firmy, které prozatím bezpečnost svého IT prostředí systémově neřeší. 

Podle Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnost přitom bylo za rok 2021 nahlášeno 468 bezpečnostních incidentů, což není zanedbatelné číslo, a oproti roku 2020 se jedná o dvojnásobek. Vzhledem ke geopolitické situaci tato čísla dále porostou.  

Přístup k datům je pro většinu společností klíčový. Období pandemie mnoho z nich přinutilo styk se zákazníky realizovat výhradně online, a tento trend zůstává dále oblíbený. Kyberbezpečnost přitom stále řeší jenom minimum menších firem. „Je potřeba správně nastavit priority, aby měla investice v konkrétním prostředí dané firmy co nejlepší efekt,“ doporučuje náš CTO.  

Zajímají vás podrobnosti tohoto setkání?

  • Audiozáznam z Kulatého stolu naleznete zde. Jedná se o skutečně podnětný poslech plný aktuálních názorů, jenž obohatí každého IT manažera i vlastníka firmy.  
  • Hospodářské noviny o tomto setkání napsali také shrnující článek, který rovněž doporučujeme. 

Prevence je vždy levnější než řešení akutních problémů

Pokud tušíte, že má ochrana vaší společnosti mezery, rádi s vámi probereme, jak je zaplnit a pokrýt všechny možné hrozby. Např. naše služba eSOC pro SMB je velmi nákladově efektivní, v konečném důsledku však velmi účinná.