Nohejbalový „Wimbledon“

Nohejbalový „Wimbledon“

Letošní ročník překonal všechny předešlé a to nejen do množství lidí, kteří přijeli měřit síly nad sítí, ale i fanoušků a diváků. Návštěvníků bylo tolik, že mnozí museli posedávat na travnatém hřišti kolem kurtů a s časem přibývalo i diváků a mnohdy i hráčů, kterým nestačilo pouze posedávat. Zkrátka a dobře – vytočilo se ten den 9 sudů piv.

Na turnaj se přihlásilo 18 družstev. Nakonec jedno z družstev úplně rozložil zdravotní stav téměř všech hráčů. Shodou okolností byl tento tým týmem Datasys „C“. Datasys „A“ pod aliasem „Třetí zuby z druhé ruky“ nastoupil v již klasickém složení Singer, Bílek J., Hřebejk, tedy osvědčená Datasysí garda.  Tým, ve kterém nastoupili kluci z našeho helpdesku, se jmenuje „Nečum“ a má také původní originál složení Bílek M., Csicso a Marek Z. který sice do Datasysu nepatří, ale kdo ví…

V devět hodin si vzal slovo hlavní moderátor turnaje Jiří Singer a turnaj zahájil.

Týmy byly rozlosovány do tří skupin. Byla to skupiny A, B a C, to jen pro pořádek. Nejzajímavějším duelem naší skupiny byl souboj obou našich týmů. Kdy se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. Nakonec ale nestačila ani výřečnost Číčana a 3. zuby z 2. ruky zvítězili 2:0.

Líté boje o prvenství ve skupinách probíhali až do 14:00, kdy již bylo jasné, že letošní ročník bude nejtěžší z posledních 5 let.

3. zuby narazili hned v prvním vyřazovacím zápase na FC Mukov a svedli se soupeřem velice vyrovnanou bitvu. Nakonec však souhrou tří faktorů – opálení mladíci, sluníčko a alkohol – porazili náš tým.

Tým Nečum narazil na Kornhaus a protože v tomto týmu nebyl žádný ženský element, tak Tomáš ztrácel vůli žít a kopat do míče. Výsledek byl tedy zpečetěn a oba týmy, ve kterých měl Datasys své koně, se tak dělily o 9. příčku.

Zábava s příchodem večera nabrala na obrátkách, zvláště, když přijela kapela Basic Music, která zahrála perfektní pecky, současné i retro. K ránu postupně vystřídal zpěv opilců zpěv ptačí a víska Beřovice tak přežila další kultovní nohejbálek.