Kyberbezpečnost: Připravte se včas na novou evropskou směrnici NIS2

Kyberbezpečnost: Připravte se včas na novou evropskou směrnici NIS2

Povinnost standardizovaně řešit kybernetickou bezpečnost bude mít v blízké době podstatně více firem a organizací. Evropská rada se totiž dohodla na nové směrnici o opatřeních pro vysokou úroveň ochrany v rámci celé EU. Povinnost jejího plnění ještě není platná, ale je třeba s ní počítat. 

 

Co to je NIS2?

Jedná se o celoevropský právní předpis o kybernetické bezpečnosti. Jejím konkrétním cílem je dosáhnout vysoké úrovně zabezpečení ve všech členských státech. Vyžaduje systematické posílení bezpečnostních požadavků, řešení dodavatelských řetězců, zefektivnění ohlašovací povinnosti a také zavedení přísnějších opatření dohledu.  

Koho se bude nová směrnice týkat?

Pokud se vaší společnosti doposud netýkal zákon o kybernetické bezpečnosti, povinnosti nyní pravděpodobně připadnou i na vás.  Zahrnovat bude všechny střední a velké organizace.  

Kdy je potřeba řešit soulad?

EU směrnici zatím oficiálně nevydala, aktuálně se jí však aktivně zabývá. Jednotlivé státy ji do své legislativy budou implementovat až v návaznosti. Řešení souladu má proto ještě dostatek času.  

eSOC – služba, která vám pomůže nejen s povinnostmi

Kybernetická bezpečnost je nyní velmi zásadní téma, které musí řešit jakkoli velká organizace. Protože je velmi náročné držet vlastní interní týmy bezpečnostních specialistů, rozhodli jsme se našim klientům bezpečnost zprostředkovávat jako službu v podobě vzdáleného bezpečnostního centra. Naši odborníci zajišťují kontinuální dohled ICT systémů před hrozbami, zpracovávají analýzy a reagují na stavy ohrožení, stejně jako smysluplně interpretují podezření na incidenty. V rámci našeho obchodního modelu přitom platíte jen za to, co skutečně potřebujete.  

Službou eSOC vám pomůžeme zvládnout soulad s evropskou směrnicí NIS2 a zároveň obstaráme vaši komplexní bezpečnost.  

Pro více informací nás kontaktuje na sales@datasys.cz