Endpoint configurator manager – nejlepší řešení pro centrální správu koncových zařízení

Endpoint configurator manager – nejlepší řešení pro centrální správu koncových zařízení

Porovnali jsme všechny dostupné nástroje a rádi doporučíme takové, které vaší organizaci poskytnou nejlepší možné funkce. Proč a jak centralizovaně spravovat konfigurace, bezpečnostní politiky a aktualizace pro veškerá koncová zařízení (stolní počítače, notebooky, servery, mobilní zařízení, tiskárny a další) vaší organizace? Čtěte dále.

Digitalizace a neustále pokračující technologický vývoj vyžaduje naši neustálou kontrolu a ostražitost. Nalezení funkčních a ideálně také automatizačních nástrojů pro správu IT infrastruktury může v konečném součtu představovat významnou položku co do času i financí. ECM (= Endopoint Confingurator Manager) přináší každé organizaci nesporné benefity. 

 

Co je to Endpoint Configurator Manager

Začneme otázkou. Kdo se ve vaší společnosti stará o správu jednotlivých koncových zařízení? Dost pravděpodobně to bude některý z vašich IT správců. Efektivita zaběhlých procesů může být různá, jedno je ale jisté – softwarová řešení v tomto případě vše zjednodušují a zrychlují. Endpoint Configurator Manager je moderní řešení pro centrální správu koncových zařízení. Jedná se o komplexní nástroj, který vám umožní efektivně a jednoduše spravovat všechna zařízení náležící k vaší podnikové síti. Funguje tak, že správci sítě umožňuje se v rámci jednoho centrálního místa vzdáleně připojit se k jednotlivým koncovým zařízením a spravovat je pomocí jednoduchého uživatelského rozhraní. Jeho pomocí může přistupovat k nastavení, instalacím a aktualizacím, stejně jako sledovat jejich stav 

ZAJÍMAVOST: ECM se často používají pro správu koncových zařízení ve zdravotnictví. S rostoucím využitím digitálních zdravotnických záznamů (EMR) se stává správa koncových zařízení v zdravotnických zařízení totiž stále důležitější. ECM pomáhá zajistit, že jsou všechny koncové body v síti aktualizovány a zabezpečeny proti útokům a hrozbám, což zvyšuje bezpečnost a ochranu soukromí pacientů a poskytuje zdravotnickým pracovníkům snadný přístup k nezbytným informacím. 

 

Proč je centrální správa koncových bodů důležitá

Každá organizace má svá specifika. Chceme-li shrnout nejdůležitější důvody, rozhodně jsou to tyto: 

  • Úspora času a peněz Ten možná nejdůležitější bod hned na začátku. Je přitom velmi logický. S ECM není nutné provádět manuální úpravy na každém koncovém zařízení zvlášť, změny lze provádět z jednoho místa a aplikovat je na všechna zařízení v síti najednou. 
  • Snížení rizika lidské chyby – Manuální úkony jsou náchylné k chybám, díky ECM se ale většina procesů automatizuje. Nástroj navíc umožňuje nastavení standardů a šablon, které musí být dodrženy, což zajišťuje konzistenci a jednotnost.  
  • Zlepšení bezpečnosti sítě – ECM dovoluje rychle reagovat na bezpečnostní hrozby a aktualizovat bezpečnostní politiky na všech zařízeních naráz. To přispívá k minimalizaci rizika útoku a snižuje náklady spojené s řešením problémů. Na problémy navíc pomáhá reagovat okamžitě a hromadně.  
  • Zvýšení produktivity zaměstnanců – Všichni asi známe situaci, kdy některé z našich zařízení vyžadovalo aktualizaci v nejvíc nevhodnou chvíli. S centralizovanou správou a automatizací se tyto situace nestávají. Vše se aktualizuje a nachystá ve správný čas, takže lidé mohou rychleji a efektivněji pracovat.  

TIP: Prohlédněte si náš produktový list, kde naleznete řadu doplňujících informací.  

 

Jak správný Endpoint configurator manager vybrat

Na trhu je velké množství nástrojů. Tušíte, že se vám bude hodit názor někoho, kdo má s nasazením tohoto druhu řešení zkušenosti? Obraťte se na nás, rádi poradíme. Při výběru toho nejvhodnějšího každopádně doporučujeme zvážit několik důležitých faktorů. 

  • Funkčnost – Zvažte, jaké funkce jsou pro vás nejdůležitější a zkontrolujte, zda je daný nástroj splňuje. 
  • Bezpečnost – Nezbytnou vlastností řešení by mělo být dostatečné zabezpečení a ochrana proti kybernetickým útokům a nejrůznějším nástrahám.  
  • Kompatibilita – Důležitá je také kompatibilita s vaší stávající infrastrukturou a dalšími nástroji, které v rámci vaší IT infrastruktury používáte.  
  • Snadná správa – Téměř nutností je jednoduchost a logičnost použití i uživatelská přívětivost. 
  • Podpora – Vyberte si nástroj se spolehlivou podporou výrobce, jenž bude umožňovat rychlé řešení případných problémů.  

 

Naše společnost má zkušenosti s implementací infrastrukturních nástrojů u různých klientů a odvětví. Díky našemu silnému know-how a odborným znalostem jsme ECM schopni přizpůsobit vašim specifickým potřebám a zajistit, že z tohoto nástroje získáte maximum. Kontaktujte nás na sales@datasys.cz, naši kolegové s vámi proberou detaily.