DNS IT INFRASTRUCTURE & SECURITY CONFERENCE

DNS IT INFRASTRUCTURE & SECURITY CONFERENCE

Ve čtvrtek 20. září jsme byli partnery zajímavé události pod taktovkou DNS. Program jubilejního ročníku nás do hloubky seznámil s novými trendy a otázkami spjatými s tématem chytrých měst. Co víc, akce se konala ve vizuálně velmi příjemném pražském planetáriu.

Náhledový obrázek

My jsme při této příležitosti představili koncepci metropolitního monitoringu – inovativního řešení využívající technologii IoT pro veřejný prostor. Důraz jsme kladli na veřejné osvětlení, senzory, kamery a další záležitosti, o kterých jste mohli pohovořit s naším Viktorem Bradou a Pavlem Peškem.

Konference byla velmi pestrá a ve své šíři nás obeznámila s mnoha velkými otázkami velkých měst.

V prvním bloku nás Aleš Pernický z DNS upozornil na hlavní aspekty při vytváření inteligentní infrastruktury měst. Svým výkladem nám představil problematiku z úhlu technologických společností i dodavatelů bezpečnostních a aplikačních řešení.

Vzápětí jsme se podívali na zoubek už 6. generaci kybernetických hrozeb pojících se k IoT, výrobě a umělé inteligenci. O tomto tématu totiž zevrubně vyprávěl Miroslav Lujka z Check Point.

Třetí přednáška se pak týkala datových center pro Smart city. Každé chytré město vyžaduje pro svůj provoz flexibilní a vysoce dostupnou infrastrukturu a Miroslav Kořen ze SUSE dokázal uvést i zajímavé příklady z praxe.

Po obědě nás čekala další dvě pojednání. První bylo víc než zajímavé – Jan Václavík z Fortinet se společně s námi zahloubal do stinných stránek SmartThings. Často se zapomíná, jak fatální škody mohou všeobklopující systémy napáchat, a tak jeho řeč přinesla mnoho podnětů. Rudolf Hruška z Huawei poté představil Huawei Smart City inteligentní nervový systém. Možná to nevíte, ale Huawei je jedním z mála dodavatelů v oboru, který poskytuje komplexní sadu ICT řešení založených na synergii „cloud-pipe-device“ a je lídrem v integraci fyzického a digitálního světa.

A pak následoval coffee break a po něm poslední přednáška Eduarda Homoli z Dell EMC. Nesla název Digitální města a komunity s Dell Technologies a představila ucelený a komplexní přehled možností řešení infrastruktury pro rozvojové projekty.