NovinkyDATASYS díky K2 blackpearl vylepší firmám řízení procesů

10. 4. 2017

Česká technologická společnost DATASYS bude nově na českém trhu firmám nabízet špičkové nástroje pro podporu automatizace činností a procesního řízení K2 blackpearl od amerického výrobce SourceCode. Podepsala partnerskou smlouvu s firmou Konica Minolta Business Solutions Czech, spol. s r.o., která je výhradním distributorem produktů SourceCode, na českém a slovenském trhu.

Flexibilní Business Process Management (BPM) K2 blackpearl je komplexní platforma pro návrh workflow, funkčně komplexních formulářů a objektů integrující data z existujících obchodních aplikací.
"K2 blackpearl je špičkový nástroj pro návrh, běh a správu elektronických procesů, který přesně zapadá do našeho portfolia. Díky němu navíc našim zákazníkům výrazně rozšíříme možnosti používání nástroje SharePoint od společnosti Microsoft, které jsme rovněž certifikovaným partnerem," uvedl  Martin Novák z Datasysu.

K2 blackpearl pomáhá zautomatizovat a zjednodušit prakticky jakýkoli podnikový proces, který zahrnuje osoby nebo informace a to bez programování.  Prostřednictvím K2 blackpearl mohou společnosti podpořit a zrychlit své procesy, jako je například řízení oběhu dokumentů od jejich pořízení přes schválení až po archivaci. Systém umožňuje nejen přiřazení jednotlivých úloh příslušným pracovníkům, ale i komunikaci s ostatními podnikovými informačními systémy. Jde tak o další nástroj ke zvýšení efektivity a snížení provozních nákladů.

"Uzavřením nového partnerství se rozšiřuje síť obchodních a implementačních partnerů produktů K2 blackpearl na českém trhu. Rozšířením partnerské sítě reagujeme na rostoucí poptávku po nástrojích pro podporu automatizace činností a  procesního řízení," dodal Pavel Štěpán, obchodní ředitel Konica Minolta.

Mezi uživatele systému K2 blackpearl v České republice patří například Česká televize, ICOM transport a.s., TON a.s. a další.

O společnosti Datasys s.r.o. 
Datasys je významný český poskytovatel služeb a řešení v oblasti informačních technologií. Společnost vznikla v roce 1994 a svým současným obchodním obratem a šíří záběru patří mezi přední IT společnosti v České republice. Jejími zákazníky jsou významné české společnosti z oblasti utilit, financí, telekomunikací, zdravotnictví či obchodu a služeb a instituce státní správy. Sídlo společnosti Datasys je v Praze a pobočky v Hradci Králové, Plzni, Děčíně a Písku.
 
O společnosti Konica Minolta
Konica Minolta, Inc. je globální technologická společnost, která poskytuje inovativní řešení pro podniky a společnosti. Silné stránky společnosti jsou v kombinaci jejích klíčových technologií v oblasti pokročilé zobrazovací techniky, optiky, snímání, nanozpracování a oblasti materiálů. Konica Minolta vytváří nové hodnoty, které pomáhají zákazníkům řešit pracovní výzvy a procesy. V éře Internetu věcí využívá společnost svých hlubokých odborných znalostí v oblasti digitálních technologií a prochází obchodní transformací v digitální společnost, poskytující sofistikovaná řešení. Konica Minolta je zároveň aktivní při vytváření inovací ve spolupráci a spojenectví s akademickými, průmyslovými i podnikatelskými partnery.

Společnost Konica Minolta Business Solutions Czech, spol. s r.o. je zároveň výhradním distributorem produktů firmy SourceCode, BPM K2 blackpearl.

Datasys získal licenci na digitální kancelář

16. 2. 2017

Praha, 15. února 2017 – Přední technologická společnost Datasys uzavřela licenční a resselerskou smlouvu s mezinárodní společností Palaxo sídlící v Dubaji.  Na základě tohoto kontraktu bude Datasys distribuovat softwarovou platformu CIRCULARO.COM pro správu kancelářských dat na českém a slovenském trhu a stává se tak zároveň jeho prvním distribučním partnerem v regionu střední a východní Evropy.

Datasys bude řešení nabízet na základě licence pod názvem DS FILES powered by CIRCULARO. Díky tomuto partnerství Datasys rozšíří svou nabídku v oblasti ECM (Enterprise Content Management) a bude tak moci oslovit širší okruh zákazníků

„Datasys vždy nabízí zákazníkům ta nejlepší ICT řešení. Proto, když jsme se rozhodli posílit v oblasti Data Management Systémů, sáhli jsme po platformě CIRCULARO. Ta je navíc velmi variabilní, což nám umožní nabízet řešení šitá na míru novým i stávajícím zákazníkům,“ říká Martin Novák, Head of Marketing and Business Development, Datasys. CIRCULARO představuje řešení moderní digitální kanceláře bez šanonů. Propojuje tradiční svět digitalizace, vytváření, správy a archivace dokumentů s novou Google filozofií snadné navigace a okamžitého vyhledávání veškerých záznamů. To vše s plnohodnotným mobilním přístupem a integraci do již existujících aplikací a systémů. „Náš systém dokazuje, že digitální kancelář bez papírů nemusí být jen vzdálenou fikcí. Právě jednoduché aplikace a systémy přitom mohou být v organizacích všech velikostí tím klíčovým katalyzátorem pozitivních změn,“ dodává výkonný ředitel Palaxo Technologies Josef Neumann.

Palaxo je mezinárodní společnost se sídlem v Dubaji. Její platforma CIRCULARO získala v posledních třech letech prestižní ocenění v oblasti inovace (2014 Berlín, 2015 Praha/Dubaj, 2016 Londýn). Sytém využívají velké korporace, finanční instituce, státní správa, operátoři, ale i malé a střední firmy.
 
O společnosti DATASYS s.r.o.
 
Datasys je významný český poskytovatel služeb a řešení v oblasti informačních technologií. Společnost vznikla v roce 1994 a svým současným obchodním obratem a šíří záběru patří mezi přední IT společnosti v České republice. Jejími zákazníky jsou významné české společnosti z oblasti utilit, financí, telekomunikací, zdravotnictví či obchodu a služeb a instituce státní správy. Sídlo společnosti Datasys je v Praze a pobočky v Hradci Králové, Plzni a Děčíně. Více na www.datasys.cz

Portál Podejto.cz získal významné ocenění, cenu jsme věnovali pomoci potřebným

24. 1. 2017

Již na konci roku 2016 byly slavnostně vyhlášeny výsledky 4. ročníku soutěže Společně otevíráme data, ve kterém se utkalo 30 aplikací představujících pozoruhodný mix komerčních, neziskových a studentských projektů. Mezi oceněnými projekty jsou aplikace odkrývající hospodaření státních institucí, správu veřejného majetku či zpřístupňující město bez bariér.

U odborné poroty nakonec nejvíc bodovala aplikace Michala Bláhy Hlídač smluv. Vítězný projekt umožňuje komukoliv seznámit se během pár minut se základními statistikami a charakteristikami smluv obsažených v registru, či v něm jednoduše vyhledávat. Třeba úřady nejvíce skrývající své dodavatele a zaplacené ceny, nejdražší smlouvy, smlouvy s utajenými smluvními stranami, smlouvy soukromých firem s vazbou na politiky atd.

Záměr organizátorů byl letos vyzdvihnout aplikace pracující s daty, jež vznikají právě díky nedávno spuštěnému registru smluv. Cenu Fondu Otakara Motejla, určenou aplikaci, která přispívá k větší transparentnosti a efektivitě veřejné správy, proto získala opět absolutně vítězná aplikace Hlídač smluv.

Stříbrnou příčku obsadila aplikace Lukáše Svobody a Ondřeje Hošáka Mapa Samosprávy. Web slouží k dohledání dokumentů radnic a jejich přehlednému zobrazení v mapě. 

Bronzová aplikace PODEJTO, na které se podílí i naše společnost, usnadňuje občanům/podnikatelům komunikaci s úřady prostřednictvím datové schránky. Využívá k tomu již existující nástroje a data, jen je na rozdíl od státu umí lépe využít. Místo pěti webů otevírá uživatel jen jeden a prostřednictvím datovky všechno řeší. Nikam nechodí, nestojí fronty, nehádá se s úředníky. Z pohodlí domova nebo práce komunikuje kdykoliv s jakýmkoliv úřadem a institucí. Formuláře mu portál předvyplňuje a kontroluje správnost. Portál je uživatelsky přívětivý a návodný. Obsahuje i množství životních situací s návodem, jak je řešit. Služba je poskytována zdarma.

Studentskou cenu získal SPARQLab týmu z Fakulta informatiky a statistiky VŠE v Praze, jehož aplikaceslouží k procvičování dotazovacího jazyka SPARQL. Cílem jeho úloh je zformulovat SPARQL dotaz tak, aby vyhověl textovému zadání. Pro každou úlohu je nabídnuto vzorové řešení. 

"Další ročník soutěže Společně otvíráme data ukázal, že myšlenka otevřených dat je stále velmi živá a že zajímavých projektů, které z ní vycházejí, přibývá. Je nám ctí být partnerem soutěže a jsme rádi, že můžeme pomoci šířit tuto filozofii dále. Už nyní se těším na další ročník a na nové, zajímavé a přínosné aktivity spojené s otevřenými daty," uvedl předseda odborné poroty Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC, jenž je generálním partnerem soutěže.

"Soutěž Společně otevíráme data ukazuje, jak bohatá je česká společnost na užitečné nápady. Letošní ročník byl zvlášť silný. S třemi desítkami přihlášených aplikací jsme se v odvětví takových soutěží dostali mezi nejaktivnější evropské země. Vítězné aplikace ukazují, jak obrovskou roli hrají open data ve vývoji užitečných služeb, které ulehčují život nejen občanům, ale i samosprávám," uzavřel Tomáš Prouza, koordinátor digitální agendy ČR, který převzal záštitu nad letošním ročníkem.

Soutěž podporují společnosti CZ.NIC, Red Hat a Dobrý web. Odbornými partnery jsou Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze a Fakulta informatiky a statistiky VŠE v Praze.

Provozovatelé portálu PODEJTO.CZ se rozhodli vyzvat zaměstnance všech tří společností, aby navrhli komu by odměnu 10tis. za 3. místo v soutěži měli věnovat. Celé vánoční svátky tak probíhal sběr námětů a v lednu losování. Nakonec dar ve výši 10tis. korun poputuje malému Aleškovi, který trpí vážnou nemocí a jeho maminka potřebuje pomoc s jeho péčí. Věříme, že tak alespoň trochu pomůžeme a přispějeme Aleškovi k léčbě.

Datasys byl vyhlášen Vizionářem 2016 za chatovacího robota

13. 12. 2016

Český významný poskytovatel služeb a řešení v oblasti informačních technologií Datasys získal prestižní ocenění Vizionář 2016 za inovativní projekt chatovacího robota. Chatbot nahrazuje lidský personál v zákaznických centrech.

Chatbot od Datasysu vybrala odborná porota z několika desítek přihlášených projektů. Celkem bylo oceněno 11 firem. Soutěž Vizionáři již pošesté pořádalo sdružení CzechInno, které vybírá a oceňuje nejzajímavější inovativní počiny v českém podnikání s významným společenským, technologickým či ekonomickým přínosem.

Projekt Vizionáři 2016 se uskutečňuje pod záštitou místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavla Bělobrádka, ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka a ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové.

Chatboti dokáží on-line komunikovat se zákazníkem a následně vyřizovat jeho požadavky. Ať se jedná o nápovědu, objednávku, či hlášení poruchy zařízení. Zásadním přínosem chatbotů je absence živého operátora a následná úspora nákladů.

„Soutěž Vizionář se zaměřuje na úspěšné projekty, které se již osvědčily v praxi, což je přesně případ našeho Chatbotu. Náš nástroj šetří firmám lidskou kapacitu na zodpovídání stále se opakujících problémů a lidé se pak mohou věnovat něčemu produktivnějšímu,“ říká manažer marketingu a rozvoje obchodních příležitostí firmy Datasys Martin Novák.

Chatboti se stávají celosvětovým trendem. Letos v červnu například oznámila společnost Facebook, že více než 10.000 vývojářů již pracuje na chatovacích robotech na platformě této největší světové sociální sítě. Chatbot od Datasysu již využívá například helpdesk společnosti Dell, která je vyhlášená důrazem na kvalitu své zákaznické podpory. V současnosti Datasys s firmou Keboola vyvíjí bota pro usnadnění napojování datových zdrojů do cloudové platformy  Keboola Connection.

Miliardová technologie zadarmo i k vašim službám

20. 11. 2016

Cloudové služby mohou bezesporu přinášet mnoho výhod a úspor. Podívejme se společně, jak cloudová platforma poskytovaná Technologickým centrem Písek šetří v Datasysu interní náklady a umožňuje jim věnovat více času vlastní náplni projektů. Časopis BusinessWorld se ptal Martina Nováka, který v Datasysu zastává pozici Marketing a Business Development manažera. 

Datasys otestuje zabezpečení evropských hranic pomocí geoseismických čidel

23. 9. 2016

Česká technologická společnost Datasys v rámci pilotního projektu otestuje   zabezpečení  evropských hranic pomocí geoseismických čidel. Přispěje tak k posílení bezpečnosti zemí EU.

Datasys pro své řešení monitoringu osob nebo vozidel v určitém prostoru používá senzory, které dokáží zaregistrovat pohyb na základě otřesů podloží. Získaná data ze senzorů se prostřednictvím bezdrátové datové sítě SIGFOX shromažďují v cloudu, kde se vyhodnocují na platformě MS Azure. Řešení dokáže data nejen zálohovat, ale i jejich prostřednictvím predikovat možná bezpečnostní rizika. Levně a efektivně tak umožňuje online zabezpečení oblasti a její sledování na dálku.

Geoseismické senzory dokáží detekovat projíždějící automobil ve vzdálenosti 20 a více metrů, pohyb osob pak od 5 do 50 metrů od čidla v závislosti na druhu podloží. Technologie se hodí do lesního terénu nebo cest kolem objektů.

Systém rovněž nabízí autorizaci osob pomocí trackerů na bázi SIGFOX, GPS nebo mobilního telefonu. Lze tak kontrolovat cílovou oblast a operačně řešit její pokrytí terénními pracovníky.

Datasys toto řešení vyvinul jako alternativu k drahým a pomalým čidlům pohybu, jejichž životnost je navíc podstatně nižší. Geoseismické senzory mají výdrž baterií delší než jeden rok.

Síť SIGFOX je využívána primárně pro tzv. internet věcí. Česká Republika by měla být kompletně pokrytá do konce roku 2016.

Datasys vyvinul inteligentního chatovacího robota pro komunikaci se zákazníky

7. 9. 2016

Český významný poskytovatel služeb a řešení v oblasti informačních technologií Datasys vyvinul řešení, které nahrazuje lidský personál v zákaznických centrech. Místo operátorů mají zákaznickou on-line podporu na starosti modulární chatovací roboti. Chatboti dokáží komunikovat se zákazníkem a následně vyřizovat jeho požadavky. Postarají se o nápovědu, objednávku, či hlášení poruchy zařízení. Zásadním přínosem chatbotů je absence živého operátora a následná úspora nákladů.

Chatboti se stávají celosvětovým trendem. Letos v červnu například oznámila společnost Facebook,  že více než 10.000 vývojářů již pracuje na chatovacích robotech na platformě této největší světové sociální sítě.
"Není potřeba mrhat lidskou kapacitou na zodpovídání stále se opakujících problémů, zkrátka nasadíte bota a můžete se věnovat něčemu produktivnějšímu," říká Martin Novák, který má ve společnosti Datasys chatboty na starosti.

Funkční chatbot Datasysu je zatím integrován do service a helpdesku, kde odpovídá na jednoduché otázky uživatelů. Obsluha, editování obsahu – vět, které bot pro komunikaci používá, je velice jednoduchá a uživatelsky příjemná. Bot je inteligentní, je schopen se „učit“ a přijímat nové poznatky. Jeho výhodou  je rovněž možnost vyhodnocování konverzací a následná možnost analytiky, kdy uživatel může jednoduše vidět, jaké z „FAQ“ padají nejčastěji. Bot je řízen na základě „stromu“, do kterého jsou integrované posloupnosti pokládaných otázek a následných odpovědí. 

Vedle úspory nákladů na lidskou obsluhu je přínos chatbota i v modularitě jeho použití. Je možné vytvářet poměrně podobné platformy pro širokou škálu zákazníků. Nabízí se tak například jeho využití v bankách, kde by pomáhal s navigací mezi formuláři a složenkami. V  pojišťovnictví by na základě konverzace s uživatelem mohl vybrat správný produkt a zefektivnil by se rovněž prodej a rezervace jízdenek a vstupenek všeho druhu.

Velkou výhodou tohoto řešení je i možnost nechat boty působit skrze různé komunikační kanály, jako je Skype, Facebook a obdobné platformy. Jednoduchým způsobem se tak velice zefektivní komunikace v tomto sektoru a firma se stane uživatelsky atraktivnější za nižší náklady. 

Získali jsme ocenění IBM Systems Partner roku 2015

3. 5. 2016

Na setkání IBM Partner roku 2015 ocenila společnost IBM ČR své nejlepší partnery za předchozí rok a Datasys byl mezi nimi.

Ocenění za 3. místo IBM Systems Partnera roku 2015 si ze slavnostního setkání odnesl náš obchodní ředitel Ivan Volf, který Datasys na setkání zastupoval.

Děkujeme IBM ČR za ocenění a především pak našim zákazníkům, bez kterých bychom toto ocenění nezískali!

Jan Studnička s naším koněm Datasys Corcovado slaví první letošní vítězství

26. 4. 2016

Jan Studnička s naším koněm Datasys Corcovado zvítězil v neděli 3. dubna v hlavní soutěži při parkurových závodech Champions Tour v Hradištku u Sadské. Společně si poradili s finálovým parkurem v nejrychlejším čase a zahájili sezonu výhrou.

Informace o přípravách na další závody můžete sledovat na Twitteru Jana Studničky.Nový Zabbix 3.0 - vylepšené rozhraní a podpora šifrování.

15. 2. 2016

Společnost Zabbix SIA vydala novou verzi monitorovacího systému Zabbix 3.0. Nejvíce očekávanou funkcionalitu je podpora šifrování mezi komponentami Zabbixu (server, agent, proxy a cmd utilitami). Přichází s přepracovaným webovým rozhraním a díky Datasysu došlo i k aktualizaci překladů včetně češtiny.
Datasys je jediný certifikovaný partner výrobce systému Zabbix v ČR.
Zabbix 3.0 bude mít prodlouženou podporu na dobu 5 let.
Podrobnější popis nových vlastností a funkcionalit naleznete v článku na serveru root.cz od našeho specialistu Lukáše Malého:
http://www.root.cz/clanky/novy-zabbix-3-0-vylepsene-rozhrani-a-podpora-s...

 

Gold Intelligent Systems Competency od společnosti Microsoft.

11. 2. 2016

Naši odborníci v Datasysu splnili všechny kvalifikace a získali jsme tak u společnosti Microsoft další kompetenci - Gold Intelligent Systems Competency. Potvrzujeme opět naši odbornost.

Ivan Volf, nový obchodní ředitel společnosti DATASYS.

22. 1. 2016

Dovolujeme si Vám oznámit, že naše společnost, jmenovala Ivana Volfa novým obchodním ředitelem. Ve své pozici bude zodpovídat za řízení, rozvoj a koordinaci veškerých obchodních aktivit na domácím i zahraničním trhu.
Ivan Volf je profesionálem s bohatými zkušenostmi z oblasti IT, bankovnictví a finančního sektoru. Před svým příchodem do DATASYSu, působil několik let na ředitelských pozicích, a to například ve společnostech Hewlett – Packard Czech Republic, IBM Czech Republic, Eurotel Praha nebo NESS Czech.
Ivan Volf je absolventem  ČVUT v Praze.

Vyrábějte a podnikejte chytřeji.

4. 1. 2016

Dnem 1. 1. 2016 byla spuštěna billboardová kampaň zaměřená na Inovace, Industry4.0 a Internet of Things. Zároveň jsme spustili i landing page http://www.chytreji.cz/, kde naleznete informace, jak i Vaše podnikání může být chytřejší.
Kampaň probíhá v Praze a dalších pěti městech v počtu 220 billboardu. Slogan této vlny kampaně zní: Vyrábějte chytřeji.

Produktové video ELISA

21. 12. 2015

Dnešním dnem je Vám k dispozici produktové video na řešení ELISA.

ELISA je nástroj pro sběr a vyhodnocení kybernetických bezpečnostních událostí a je z naši bezpečnostní dílny.  Řešení je vhodné pro střední a velké podniky, městské úřady a další instituce veřejné správy.

Video naleznete na našem youtube kanálu https://www.youtube.com/watch?v=PG7n0qBAkk4

Více o ELISA http://www.datasys.cz/sluzby/bezpecnostni-monitoring-log-management-siem

PF 2016

20. 12. 2015

Vážení přátelé,
každoročně prožíváme čas adventu jako příležitost k bilancování, setkávání, jako čas dárků a milých slov. Koho by nepotěšilo, když dostane dárek? Kdo z nás necítí malinké rozechvění, když dárek dává.

A protože sdílená radost je dvojnásobná radost, rozhodli jsme se letos místo tradičních drobností, obdarovat vybrané charitativní organizace ERGO Aktiv a Tyfloservis. Probuďte spolu s námi k životu radost z pomoci.
A chcete-li sumu 25 000 Kč, které jsme z nich věnovali, rozhojnit a šířit dál radost, učiňte tak na níže uvedená čísla jejich účtů.

Proměňme advent v čas solidarity, altruismu a úcty k potřebám těch méně šťastných.

S přáním všeho nejlepšího v roce 2016
Váš DATASYS.

ERGO Aktiv, o. p. s., je nestátní nezisková organizace, která vznikla jako reakce na nevyhovující situaci v řešení následné péče o pacienty po prodělané cévní mozkové příhodě (iktus, mozková mrtvice), případně jiném získaném poškození mozku, č. ú. 2134496311/5500.
Obecně prospěšná společnost Tyfloservis nabízí podporu, informace a nácvik dovedností lidem, kteří přes vážné zrakové potíže hledají cestu k co možná nejsamostatnějšímu životu, č. ú. 1941297349/0800.
 

Datové schránky a portál PODEJTO.CZ.

14. 12. 2015

Proč mít datovou schránku?
Hlavně proto, že nemusíte trávit zbytečný čas přítomností na úřadě, ale můžete veškerou komunikaci řešit jednoduše kdykoliv z domova, přes svůj počítač (nebo telefon).  Datová schránka má ale i mnoho dalších výhod.
Především vás chrání před fikcí doručení do vlastních rukou v listinné podobě. Pokud totiž nejste jako adresát, který nemá datovku, zastižen s doporučeným dopisem, je vám standardně zanechána písemná výzva, abyste si vyzvedl písemnost, která bude uložena po dobu deseti dnů na poště nebo u soudu. Pokud si však písemnost (klasicky doporučený dopis) během této doby nevyzvednete, tak i přesto se považuje za doručenou desátým dnem od uložení, což nazýváme právě tzv. fikcí doručení. Pokud jste na dovolené nebo nemáte nahlášenou aktuální adresu pro doručování a nebydlíte v trvalém bydlišti, o potenciálním problému se často nemusíte ani dozvědět.
Máte-li však datovku, tak nemusíte jezdit na poštu, stát ve frontě a vyzvedávat si doporučené dopisy osobně, protože vše je vám automaticky doručováno do ní a ať jste, kde jste, o této skutečnosti dostanete vždy ještě navíc upozornění na e-mail (nebo SMS) podle vašeho nastavení). Nemůže se tedy stát, že „prošvihnete“ například před – žalobní výzvu k narovnání, či jiný důležitý termín (odvolání, připomínky, apod.).
Další výhodou je, že do datové schránky kteréhokoliv úřadu lze doručit libovolné podání (vlastně doporučený dopis) a má stejnou účinnost jako úkon učiněný osobně na úřadě. Další neopomenutelnou výhodou je také to, že datová schránka navíc zprostředkuje přístup k (některým) agendám státu, které využívají pro vaši identifikaci na svých portálech přístupové údaje k datové schránce (například - ePortál ČSSZ, Daňová informační schránka Finanční správy, Portál veřejné správy, apod.).
Což v praxi znamená, že si nemusíte pořizovat další a další přístupové údaje (hesla) a mnohé si tak usnadnit!
 
Portál PODEJTO.CZ

PODEJTO.CZ je jeden z mnoha portálů umožňující zjednodušení komunikace jak podnikatelů, tak i fyzických osob se státem. Oproti ostatním ale mapuje všechna možná elektronická podání do datové schránky jednotlivých úřadů a naleznete zde tedy veškeré potřebné formuláře v elektronické podobě, které stačí jen vyplnit a vše odeslat z vaší datovky rovnou do datové schránky úřadu.
http://www.datasys.cz/sluzby/portal-podejtocz
 
Zdroj: deník E15
 

Mobilní aplikace GuidApp pro Město Děčín.

11. 12. 2015

Vylepšili jsme mobilní aplikaci GuidApp pro Město Děčín a to přidáním sekcí týkajících se Rodiny a Životních situací. Byl vylepšen přehled kulturních akcí a vytvořili jsme nový vzhled sekce webkamery.   
Aplikace GuidApp, je dostupná pro telefony s operačním systémem Android a iOS (iPhone), má mnoho funkcí, které jsou v rámci městských aplikací unikátní.  Nabízí využití nejen obyvatelům Děčína, ale i turistům, kteří přijedou na návštěvu.
Více www.datasys.cz/guidapp-mobilni-aplikace-pro-obce
 

DATASYS získal další gold kompetenci od společnosti Microsoft.

27. 11. 2015

Společnost Microsoft potvrzuje naši odbornost a partnerství. Jsme „Microsoft Partner Gold Devices and Deployment“.
 

Spustili jsme telemarketingovou a online kampaň na ELISU.

17. 11. 2015

Dnem 13. listopadu jsme spustili telemarketingovou a online kampaň na podporu prodeje řešení ELISA. Jde o naše vlastní nízkonákladové LM/SIEM řešení, které vyhoví potřebám většiny organizací a je v souladu s požadavky zákona o kybernetické bezpečnosti kladenými na významné informační systémy.

Předmětem této kampaně je obvolávaní kontaktů vyškoleným obchodníkem – telefonistou s nabídkou na řešení ELISA (Log management). Oslovujeme 750 firem v rámci ČR. V rámci kampaně jsme spustili i landing page  www.logmanagement.cz a PPC reklamu.

Kampaň poběží do konce listopadu a spolupracujeme na ni s agenturou BeChannel.

Více informaci k řešení ELISA zde:
http://www.datasys.cz/sluzby/bezpecnostni-monitoring-log-management-siem 

Odpoledne s Linuxem a OpenSource – Monitoring sítí a serverů.

17. 11. 2015

Dne 19. listopadu 2015 se Plzni uskuteční tematické odpoledne s Linuxem a OpenSource. Hlavním tématem bude monitoring sítí a serverů. Náš certifikovaný Zabbix specialista Lukáš Malý představí Zabbix, jak ho začít používat a co je nového ve verzi 3.0.
Program akce http://pilsen.linux.cz/upload/plakat4.pdf 
 

Konference OpenSource řešení v sítích 2015 „Otevřeno pro lidi“.

9. 11. 2015

Dne 12. listopadu 2015 se v Karviné uskuteční konference o otevřených systémech a svobodném softwaru.
Náš specialista Lukáš Malý účastníkům ukáže, jak pomocí Zabbixu konfigurovat Log management postavený na Open Source. Jde o nízkonákladový produkt Datasys ELISA http://www.datasys.cz/sluzby/bezpecnostni-monitoring-log-management-siem.
Zabbix je „open source“ programové vybavení produkované společností Zabbix SIA a Datasys je jediným certifikovaným partnerem v ČR. Máme tři certifikované konzultanty a zajišťujeme i tří nebo pětidenní školení.
Informaci o Zabbixu a produktový list naleznete na našem webu http://datasys.cz/sluzby/provozni-monitoring-mereni-kpi-sla.
Program konference http://ors.slu.cz/.
 

DATASYS podporuje flexibilitu a mobilitu práce.

6. 11. 2015

Více než třetina (36 %) Čechů přiznává, že nemá dostatek času na svůj osobní život a čtvrtina (24 %) říká, že je pro ně obtížné si prostor na něj vytvořit. Vyplynulo to z průzkumu Mobilita ve světě malých a středních podniků 2015, který si nechala vypracovat společnost Microsoft. Dvěma třetinám (66 %) Čechů by přitom flexibilita a mobilita v práci pomohla zvýšit výkon a současně zlepšit osobní život. I proto Microsoft vyhlašuje každoroční Den práce odkudkoli (první čtvrtek v listopadu) jehož cílem je podpořit flexibilní styl práce, a pomoci tak lépe sladit pracovní a osobní život. Letos jsme se k iniciativě „práce odkudkoli“ přidali i my v Datasysu.
V naši společnosti podporujeme myšlenku flexibilních forem práce, které jsou založené na vzájemné důvěře mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Zaměstnanci si mohou lépe sladit zaměstnání se soukromým životem. Mobilním způsobem práce můžeme podpořit pracující rodiče, mladé lidi, studenty či osoby se zdravotním postižením. Snažíme se svým zaměstnancům, pokud to povaha práce dovoluje, umožnit pracovat odkudkoliv a soustředit se na výsledky. K tomu využíváme technologie Microsoftu jako Skype for Business, Office 365 nebo SharePoint.
 

Jsme držitelem značky Microsoft Intelligent Systems.

28. 10. 2015

Získali jsme „Microsoft Gold Intelligent Systems Competency“ a jsme držitelem značky Intelligent Systems. Microsoft tímto potvrzuje naši odbornost pro BI tématiku.

Spouštíme nový web

13. 10. 2015

Re-design webových stránek a zpříjemnění uživatelského rozhraní je současným trendem. A my nechceme zůstat pozadu! Dnes tak spouštíme novou verzi našeho webu. Budeme rádi, když nám dáte vědět, jestli se Vám líbí. Napište nám

Podejto.cz v anketě Křišťálová Lupa 2015

16. 9. 2015

Dnes, 16. září bylo spuštěno hlasování v anketě Křišťálová Lupa 2015 – cena českého internetu. Portál Podejto.cz https://podejto.cz/ postoupil do hlasování v kategorii Nástroje a služby. V této kategorii hlasuje veřejnost. Pokud budete chtít projekt podpořit, hlasujte  na stránkách http://kristalova.lupa.cz/2015/

Portál https://podejto.cz umožňuje podat vaše přiznání k dani z příjmů, dani z přidané hodnoty, hlášení o pojistném apod. z jednoho místa, prostřednictvím vaší datové schránky a ve formě státem uznávaného formuláře. Pro koho je PODEJTO určené? Především podnikatelům. Mohou jí však využít i firmy nebo soukromé osoby, pokud potřebují vyplnit a podat některý z dostupných formulářů.

Billboardová kampaň s Microsoftem

2. 9. 2015

Dnem 1. 9. 2015 spuštěna billboardová kampaň na podporu partnerství a služeb DATASYSU a společnosti Microsoft. Kampaň bude probíhat v Praze a dalších pěti městech v počtu 250 billboardu. Slogan této vlny kampaně zní: Nastartujte s námi svůj business

UMS 5.18 již ke stažení

21. 8. 2015

0d 19. srpna je ke stažení nová verze UMS 5.18 s novinkami jako: možnost omezení doručovaní faxů do emailu v případě, že příjemce používá web klienta, doplňování pevného textu při synchronizaci uživatelské DB UMS  s externím zdrojem, rozšířená možnost autentifikace u MX web service rozhraní. Instalační soubor najdete v sekci Download

Vyšel Zabbix 2.4.6 , 2.2.10 a 2.0.15

12. 8. 2015

Monitorovací systém Zabbix se dočkal nových verzí. Jedná se převážně o opravné verze. Zajimavostí je že nově přibyla česká lokalizace frontendu u verzí 2.4 a 2.2 LTS. Co je nového, naleznete v dokumentaci: 2.4 a 2.2 LTS.

PODEJTO.CZ – portál pro OSVČ, malé a střední firmy

27. 6. 2015

Komunikovat s vybranými úřady elektronicky je už dnes povinností mnoha podnikatelů a firem, a to zejména v oblasti správy daní, ale i třeba sociálního pojištění. Od 1. ledna 2016 bude povinnost podávat elektronicky zavedena pro všechny plátce DPH bez výjimky. Portál https://podejto.cz umožňuje podat vaše přiznání k dani z příjmů, dani z přidané hodnoty, hlášení o pojistném apod. z jednoho místa, prostřednictvím vaší datové schránky a ve formě státem uznávaného formuláře. Pro koho je PODEJTO určeno? Především pro podnikatele. Mohou jej však využít i firmy nebo soukromé osoby, pokud potřebují vyplnit a podat některý z dostupných formulářů. Více informaci naleznete: https://podejto.cz

Jarmila Jeřábková Štefaníková posílila obchodní tým DATASYS

24. 6. 2015

Dovolujeme si Vám oznámit, že v červenci posílila náš obchodní tým paní Bc. Jarmila Jeřábková Štefaníková. V roli Key Account Managera bude mít na starosti nové akvizice a řízení vztahů se stávajícími zákazníky z oblasti finančního sektoru. Jarmila Jeřábková Štefaníková před svým příchodem do Datasysu, působila několik let jako Senior Key Account Manager v mezinárodní společnosti XEROX CZECH REPUBLIC s.r.o. a v české společnosti ANECT a.s. Je absolventkou bakalářského studia na Vysoké škole v Karlových Varech, obor obchodní právo.

Nová pobočka v Děčíně

10. 6. 2015

Společnost DATASYS dnešním dnem otevřela novou pobočku v Děčíně. Jde již o čtvrtou pobočku v rámci České republiky. Více informaci naleznete v kontaktech.

Nová verze UMS 5.17 již k dispozici

9. 6. 2015

Od 20. května je pro uživatele k dispozici nová verze UMS 5.17, která prošla podstatnými změnami. Jde hlavně tyto novinky:

 
  • Obsahuje SMSInfo3
  • Nově řešen routing odchozích SMS
  • Přeroutování SMS v případě výpadku konkrétní linky
  • Nové reporty v Pentaho reportingu
  • Podpora dbconnectoru pro databázi DB2

Verze UMS 5.17 ke stažení v sekci Download

Vývojáři z Datasysu na konferenci Microsoft Build

4. 6. 2015

Již zítra, 5. června v pražském SaSaZu se uskuteční největší akce pro vývojáře a to konference Microsoft Build. Naši vývojáři budou samozřejmě na místě. O českou zastávku Microsoft Build je obrovský zájem. Jde o proslulou konferenci, která se tradičně koná každý rok v USA a do České republiky letos zavítá poprvé. Na konferenci vystoupí osobně Pete Brown, Jeff Burtoft a David Rousset ze společnosti Microsoft. Build pokryje tematicky platformu Microsoft z pohledu vývojáře. K vidění budou vývojářské novinky pro Windows 10, Azure, Office 365 a mnoho dalšího. Účastníci uvidí příklady kódu a nové možnosti platformy Windows 10, multiplatformní vývoj pomocí Microsoft nástrojů, možnosti vývoje nad sjednoceným Office 365 API a další. Představené budou i nové služby pro zpracování dat, jako je Azure Data Lakes, Azure Machine Learning apod. Součástí programu bude otevřená diskuze i čas strávený přímo s inženýry z americké centrály Microsoft. Více na prague.build15.com.

Konference Security and Protection of Information 2015

19. 5. 2015

Společnost DATASYS se stala generálním partnerem konference Security and Protection od Information 2015, která je součásti výstavy IDET 2015. Konference proběhne 20. - 21. května v Brně a Datasys zde představí svůj pohled na téma bezpečnost.

Verinice - Svobodný nástroj pro řízení bezpečnosti informací

7. 5. 2015

Společnost DATASYS připravila lokalizaci programu Verinice do českého jazyka a českého prostředí. Verinice je podpůrný Gnu/GPL nástroj pro systematické řízení bezpečnosti informací v organizaci, nástroj využívaný zejména bezpečnostními manažery a bezpečnostními správci.
Verinice umožňuje pružně modelovat závislosti mezi primárními a podpůrnými aktivy a model aktiv využívat při hodnocení a zvládání rizik, pro evidenci bezpečnostních incidentů a stavu plánovaných bezpečnostních opatření, pro řízení bezpečnostních auditů apod.
Lokalizovaný program Verinice umožňuje řídit informační bezpečnost organizací v souladu s požadavky zákona o kybernetické bezpečnosti.

Řídíme bezpečnost firemních dat - kampaň

5. 5. 2015

Dnem 4. 5. 2015 odstartovala billboardová kampaň na jednu ze strategických oblastí DATASYS a to  Bezpečnost a monitoring.
Kampaň bude probíhat do června 2015   v Praze a krajských městech jako např. České Budějovice, Hradec Králové, Plzeň a Zlín. Slogan kampaně „Řídíme bezpečnost firemních dat“

DATASYS na konference ISSS /V4DIS 2015

10. 4. 2015

V dnech 13. a 14. dubna proběhne 18.ročník  konference ISSS v Hradci Králové a společnost Datasys je partnerem. Na konferenci Datasys představí témata :Dozorové inteligentní kamerové systémy a systémy nouzové komunikace, Mobilní průvodce GuidApp,  Analýza rizik hezky česky – sběr a vyhodnocování kybernetických bezpečnostních událostí, Datové schránky jinak, PODEJTO – Jak na úřad.

Program konference nalezněte na www.isss.cz

Získali jsme ocenění Arrow TOP PARTNER za rok 2014

9. 3. 2015

Společnost Datasys získala od Arrow ECS ocenění ARROW TOP PARTNER 2014 za obchodní výsledky  a vynikající spolupráci. Děkujeme.

Konference Den malých obcí

9. 3. 2015

Společnost Datasys se stala hlavním partnerem konference Den malých obcí, která se uskuteční 10. března v Praze a 17. března v Prostějově.  Konference je již řadu let uznávanou komunikační a prezentační platformou pro pravidelné setkávaní starostů obcí a jejich zástupců. Datasys zde bude prezentovat produkt GuidApp  http://getguidapp.com a inovační řešení určené  obecním a městským úřadům. Informace o konferenci http://www.denmalychobci.cz

Projekt „Splň vánoční přání“ - Předání vánočních dárků dětem v DD Žíchovec

28. 1. 2015

Zúčastnili jsme se vánoční besídky v Dětském domově Žíchovec v jejímž závěru jsme dětem předali dárky, které si přáli k Vánocům.  V rámci našeho interního projektu s názvem „Splň vánoční přání“, do kterého se zapojili zaměstnanci naší společnosti,  jsme všem 27 dětem z DD předali dárky, které si přály a přičinili jsme se tak o zpříjemnění vánočních svátků.

Partnerství s McAfee

28. 1. 2015

DATASYS se 1. ledna 2015 stal McAfee Premier Partnerem. Pro společnost to znamená značné rozšíření obchodních aktivít, významnou podporu na trhu a především přístup k novým obchodním příležitostem.

DATASYS v budově kongresu USA

17. 11. 2014

Dnes 17. listopadu 2014 proběhne ve Washingtonu, DC v Národní katedrále (National Cathedral) oslava sametové revoluce pod názvem : 25 let demokracie – Pocta Václavu Havlovi. Jsme hrdí na to, že společnost DATASYS se stala partnerem této významné události a finančně podpořila Velvyslanectví České republiky a Prague Freedom Foundation při organizaci odkazu Václava Havla.Oslavu zahájí světově proslulý Český filharmonický orchestr koncertem v Národní katedrále (National Cathedral) ve Washingtonu, DC a 19. listopadu vyvrcholí odhalením busty Václava Havla v americkém Kongresu.Více informaci nalezněte: http://praguefreedom.org/celebration-of-freedom/

Kybernetická bezpečnost státu

17. 11. 2014

Společnost DATASYS se stala významným partnerem konference " Kybernetická bezpečnost státu", která se uskuteční dne 20. 11. 2014 v Národním domě na Smíchově. Jde o setkání odborníků z oblasti kybernetické bezpečnosti, mezi které naše společnost patří. DATASYS se dlhodobě věnuje návrhům a dodávkam řěšení bezpečnostního dohledu, která pří výrazně nižších pořizovacích nákladech zákazníky často překvapí svou kvalitou výstupů a přívětivostí při každodenním užívaní bezpečnostními správci. Předmětem naší prezentace od odborníka DATASYSu Pavla Štrose je detailní výklad požadavků zákona na sběr a vyhodnocování kybernetických bezpečnostních události a stručne představení jednoho z našich osvědčených řěšení pro integrovanou centrální správu logů. Program konference: http://idc-cema.com/eng/events/59753-national-cyber-security

Billboardová kampaň DATASYS odstartovala

16. 10. 2014

Dnem 1. října odstartovala  billboardová kampaň na podporu značky společnosti DATASYS. Kampaň bude probíhat až do června 2015,  v Praze a krajských městech jako např. České Budějovice, Hradec Králové, Plzeň a Zlín.

Technický ředitel Datasysu Petr Mandelík mistrem ČR ve sprintu do 2000ccm

24. 9. 2014

Petr Mandelík, který v Datasysu působí na pozici technického ředitele se stal mistrem České republiky ve sprintu v kategorii vozů do 2000ccm s Lotusem Exige GT-R . Zároveň v mezinárodním podniku FIA Central European Zone se pak Petr stal šampionem ve sprintu i vytrvalosti ve třídě do 2000ccm, což je skvělý úspěch pro Český motorsport. Mimo jiné se Petr stal také absolutním vítězem ve sprintu i vytrvalosti v Eset V4 Cupu opět v kategorii do 2000ccm. Celkově v Eset V4 Cupu pak získal skvělé 3. místo. Petrovi za jeho skvělé výkony gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů!

Certifikace na monitorovací systém Zabbix pod záštitou DATASYSu

17. 9. 2014

Koncem měsíce září proběhnou v Praze  kurzy a certifikace na monitorovací systém Zabbix a to pod záštitou certifikovaného partnera společnosti DATASYS.Kurzy a certifikace budou probíhat v anglickém jazyce.Termíny kurzů a certifikací: Zabbix Certified Specialist  22. - 24. září 2014   a  Zabbix Certified Professional 25. - 26. září 2014. Zabbix vzdělávací propagační materiály a nová "major" verze open source monitorovacího systému Zabbix, verze 2.4  ke staženi zde : http://www.zabbix.com/