Aktualizovaná ELISA: logmanagement/SIEM, který vám pomůže (nejen) k souladu s NIS2

Aktualizovaná ELISA: logmanagement/SIEM, který vám pomůže (nejen) k souladu s NIS2

Na poli bezpečnostních řešení je v oblasti logů ELISA již zavedeným jménem. Jak by také ne, když světlo světa spatřil již před 10 lety, v roce 2014. Nástroj, který pomáhá mnoha renomovaným společnostem, např. Komerční pojišťovně KB, Lagardere Travel Retail, České poště, ale i státní správě, nyní prošel další aktualizací, která jej činí ještě užitečnějším…  

Pojďme si rychle shrnout, co ELISA je 

ELISA Security Manager je špičkové řešení pro správu logů a širokou kybernetickou bezpečnost. Nabízí již zmiňované funkce pro sběr, analýzu a správu logů, avšak komplexně pomáhá ke zvýšení bezpečnosti IT prostředí a ochrany před kybernetickými hrozbami. Díky pokročilým funkcím pro korelaci událostí, hodnocení rizik a integraci s externími zdroji informací poskytuje uživatelům detailní přehled o bezpečnostní situaci a umožňuje efektivní reakci na incidenty. 

Vyvinuli jsme ji tak, aby vyhovovala potřebám organizací různých velikostí a sektorů, což ji činí ideálním řešením pro zajištění souladu se standardy a regulacemi, včetně aktuálně velmi omílané směrnice EU NIS2. 

ELISA 5. 3 přináší významná vylepšení a nové funkce 

Vycházeli jsme z reality stávajících klientů a jejich potřeb. Naším hlavním cílem každopádně bylo ještě více zjednodušit práci bezpečnostních týmů. Mezi hlavní novinky patří intuitivnější fulltextové vyhledávání, lepší vizualizace a organizace informací díky možnosti přiřazování barev k dotazům, zjednodušená práce s incidenty a událostmi a vylepšený monitoring. Kromě toho aktualizace zavádí pokročilé funkce, jako je podpora externích zabbix serverů, UEBA, flexibilnější výpočet Risk Skóre a rozšířenou podporu pro Azure.  

 

❕Veškeré podrobnosti i aktualizaci jako takovou můžete najít na našem webu logmanagement.cz 

 

Inovace neprovádíme, jak se říká “od stolu“. Kyberbezpečnost je naše práce 24x7x365, stejně jako nepřetržitá kooperace s našimi klienty, například s Českou poštou, o které jsme napsali i případovou studii. Pro Českou poštu ELISA znamená klíčovou podporu v procesech interního SOC a poskytuje moderní SIEM nástroj pro automatizované vyhodnocování a prošetřování kybernetických bezpečnostních událostí. Pracovníci jejich bezpečnostního dohledu dlouho čelili výzvám s předchozím SIEM nástrojem. ELISA za 3 měsíce přinesla to, co se jejímu předchůdci nepodařilo za 3 roky – nejen významná zlepšení v efektivitě, ale i úsporu nákladů. Nové funkce jejich práci nyní ještě více podporují.  

Kroky směrem k souladu s novým zákonem o kyberbezpečnosti a NIS2 

ELISA pro tyto potřeby umí být klíčový hráč. V reakci na legislativní požadavky posiluje svou pozici jako nezbytný nástroj pro organizace, které chtějí dosáhnout s nejnovějšími regulacemi souladu. Díky svým schopnostem pomáhá primárně na základě sběru a analýze logů identifikovat, hodnotit a řešit kybernetické bezpečnostní incidenty, zajišťuje důkladnou ochranu dat a infrastruktury a podporuje transparentní reportování a správu bezpečnostních incidentů. Co je důležité: ELISA přehnaně nezatěžuje rozpočet, což je téma mnoha organizací.  

 

Doporučení: Nenechávejte legislativní požadavky na poslední chvíli. Nečekejte, až budou platné a řešení kyberbezpečnosti se pro vás stane povinné. Odhaduje se, že kyberbezpečnostní náklady nyní vyjdou o třetinu výhodněji. Navíc je vždy snazší a levnější řešit prevenci než hasit požár.  

 

V oblasti IT bezpečnosti máme v DATASYS více než 30 let zkušeností. Za tu dobu jsme se vyprofilovali jako důvěryhodný partner pro organizace hledající robustní řešení. ELISA je celá léta náš klíčový produkt a dokazuje, že i v náročném digitálním prostředí lze najít efektivní a ekonomicky výhodná řešení.  

 

Přesvědčte se, jak ELISA může ochránit váš digitální svět a poskytnout vám klid a jistotu. Stačí se na nás obrátit – potažmo na našeho kolegu Ing. Radka Fujaka (fujak@datasys.cz), produktového homanagera, který vám ochotně sdělí více informací a provede vás možnostmi konzultací, analýz i dalších služeb, jež mohou (a systematicky by měly) předcházet implementaci ELISA.