Služby

Bezpečnostní monitoring, log management a SIEM

Získali jsme expertní znalost několika log management (LM) a SIEM systémů. Z těch komerčních obvykle doporučujeme McAfee ESM nebo IBM QRadar, ale Datasys má i vlastní nízkonákladové LM/SIEM řešení ELISA, které vyhoví potřebám většiny organizací a je v souladu s požadavky zákona o kybernetické bezpečnosti kladenými na významné informační systémy.

ELISA - log management od Datasysu

 

 

Přehled vlastností Datasys ELISA pro manažery
Následující vlastnosti dělají z log management systému ELISA systém podnikové úrovně.

 

  • Škálovatelnost. Distribuovaný monitoring prostřednictvím ELISA Proxy komponenty. Jeden (low-end hardware nebo VM) autonomní server zvládá detailně monitorovat stovky serverů a zařízení.
  • Respektuje bezpečnostní zóny sítě. Komunikace mezi všemi komponentami ELISA prostřednictvím dvou TCP portů.
  • Široká podpora pro monitoring různých operačních systémů databází a aplikačních serverů. Možnost využít funkčně bohatého, nenáročného multiplatformního agenta s centrální správou konfigurace.
  • Podpora vysoké dostupnosti centrálních komponent. HA nebo i „load balancing“ cluster na úrovni Elasticsearch databáze.
  • Bohaté možnosti uživatelského rozhraní. Histogramy, tabulkové a koláčové grafy, tabulky událostí. Komplexnější grafy kombinující více metrik. Dashboardy kombinující více grafů nebo přehledů. Mapy pro geolokaci IP adres. Vše interaktivní, konfigurovatelné z webového rozhraní. Ideální nástroj pro „drill-down“ analýzu logů.
  • Pružný systém notifikací. Kombinované filtry. Vícenásobné notifikační kanály. Eskalační pravidla. Filtrování notifikací i na úrovni uživatele. Snadná integrace s helpdesk systémy.
  • Dostupnost komerční technické podpory od výrobce. Producentem log management systému ELISA je Datasys, k Elasticsearch databázi lze zakoupit technickou podporu. Máme velké referenční instalace ve státní správě i v komerční sféře.


ELISA produktový list ke stažení
 

Jak vypadá nasazení našeho řešení ELISA v praxi?


Log management systém DATASYS ELISA

Bezpečnostní i provozní monitoring nízkonákladově, za české ceny, na populární svobodné platformě Elasticsearch.

Kontaktujte nás